СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не знае што е одговорност, за нив тоа е мисловна именка

Мицкоски се уште го брани криминалот на Никола Груевски и тоа е единствениот негов фокус и константа. Денес законите важат еднакво за сите и  секој за кој ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ нема никаков кредибилитет да зборува за правда, затоа што за нив одговорноста е апстрактен, непознат поим. Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат ...
| | веќе видена | слични

Трисет и петгодишна жителка на селото Ростуше завршила во гостиварската полициската станица, по пријава за уцена. Секторот за внатрешни работи соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

По денешната прес конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, од СДСМ се огласија со соопштение во кое тврдат дека законите важат подеднакво за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 194 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не знае што е одговорност, за нив тоа е мисловна именка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: