Столтенберг: Ако ратификацијата на Протоколот за Северна Македонија не заврши во декември, очекувам да биде брзо потоа


Тој нагласи дека би било добро процесот да заврши кога ќе се собираат лидерите на НАТО во Лондон Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Што е со ратификацијата на протоколот за НАТО од страна на Турција и дилемата за естрадикцијата на одредени личности, во специјалното издание на „Топ тема” на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерке, ова втор ваш министерски состанок во НАТО, можете ли да ни кажете за што се зборуваше овие два дена во Алијансата? Ако го вклучите телевизорот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сите земји членки на НАТО кои не го потпишаа до сега Протоколот, најавија ратификации во следните два-три месеци, и рекоа дека за Алијансата би било голем плус ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерскиот состанок на Северноатлантскиот совет на Алијансата на кој учествува министерката за одбрана Радмила Шекеринска, продолжи денеска со две сесии, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, пред почетокот на министерскиот состанок на земјите членки на НАТО за одбрана попладнево порача дека Северна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Земјите членки на НАТО се договорија дека доколку Русија до 2 август не се усогласи со нуклеарниот Договор за ракети од среден дострел, како одговор ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 456 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 383 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 79 | | | веќе видена

Maкедонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар со Германија претрпе убедлив пораз на домашен терен и така направи чекор назад во борбата за ...
сите 153 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг: Ако ратификацијата на Протоколот за Северна Македонија не заврши во декември, очекувам да биде брзо потоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: