СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не знае што е одговорност, за нив тоа е мисловна именка

10 копии
2 копии

Наместо да глуми загриженост, Владимир Ѓорчев да се извини за сите лажни вести што неговата партија и неговиот шеф Христијан Мицкоски со денови ги шират од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ покрај тоа што е асоцијација за криминал, наместени тендери и огромни провизии е симбол за ширење на лаги и невистини на штета на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ соопштение за јавност реагира на прес конференција на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ, кој го обвини министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од СДСМ ги отфрлија тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека во првите пет месеци од оваа година бројот на тужби на вработени кон МВР по разни основи изнесува 3500, ...
| | веќе видена | слични

Нов ден, нова лага од кујните на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Лажните вести остануваат единствениот начин на делување на опозициската партија, се вели во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку локалните избори кои се одржаа пред точно една недела, односно на 17-ти октомври, беа парламентарни избори на кои граѓаните ќе избираа народни ...
сите 428 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи струшкиот кандидат на ДУИ, Рамиз Мерко за нов мандат во градот. Ова доаѓа ...
сите 272 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 376 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 118 | | | веќе видена

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе ...
сите 328 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не знае што е одговорност, за нив тоа е мисловна именка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: