Коен: САД сакаат да го вратат Иран на преговарачка маса


3 копии
3 копии
6 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјавил дека првата испорака на рускиот одбранбен ракетен систем S-400 во Анкара ќе уследи во наредните 10 дена, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на самитот Г-20 во Осака имаше билатерални состаноци со претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и ...
| | веќе видена | слични

Во двата разговори се зборуваше за испораката на руските ракетни системи С-400 на Турција, на која Вашингтон се противи. Ердоган на состанокот со Путин порача ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 401 | | | веќе видена

Се води ли битката за политичка превласт преку пандемијата со коронавирусот? Кој изигра нечесно за законот со кој треба дел од мерките за заштита од ковид 19 ...
сите 251 | | | веќе видена

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие.Починатите 12 ...
сите 199 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 177 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коен: САД сакаат да го вратат Иран на преговарачка маса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: