(Галерија) Филип Талески направи свадба една година откако се ожени

Шеф Никола од кулинарското шоу „Брза кујна“ откри дека големи работи го чекаат во приватниот живот. Тој откри дека со својата девојка Стефанија ќе имаат свадба ...
| | веќе видена | слични

Никола Мишковски, познат како шеф Никола од кулинарското шоу „Брза кујна“ ќе се жени. Тој и неговата девојка, Стефанија Тасевска, ќе прават свадба на 6 јули. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На крајот од четвртата сезона на кулинарското шоу „Брза кујна“ кое се емитува на телевизија Сител, еден од домаќините, односно шеф Никола откри што големо го ...
| | веќе видена | слични

Поп-пејачката Андријана Јаневска, се пофали дека се омажила нејизната сестра, мецосопранот Николина која викендов правеше свадба во Италија, на езерото Комо. ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 267 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 110 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Галерија) Филип Талески направи свадба една година откако се ожени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: