Заев ќе биде и премиер и министер за финансии


Она што го ветивме во 2016 година, веќе го заокружуваме, го финализираме: редовна и целосна исплата на субвенциите, „зелена нафта“, ослободување од персонален ...
| | веќе видена | слични

 Сите одлуки ги носевме заедно со земјоделците, ги следевме нивните потреби и создававме услови за развој на секторот. Го отворивме Министерството за соработка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека АД Водостопанство нема пари за оспособување на каналите, истото претпријатие исплаќа астрономски плати, изјави Цветан Трипуновски, член на ИК на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Се наоѓаме пред АД Водостопанство, претпријатието кое што е одговорно за наводнувањето во Република Македонија. Имаме нефункционални канали за наводнување низ ...
| | веќе видена | слични

Низ целата земја има нефункционални канали за наводнување, иако земјоделската сезона е во полн ек, за што е одговорно АД Водостопанство, но оттаму велат дека ...
| | веќе видена | слични

Додека Љупчо Николовски пие скапи вина вработени во АД Водостопанство немаат земено плата два месеци, изјави Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ„АД Водостопанство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лошото организациско менаџирање поставено токму од ВМРО –ДПМНЕ е причината за состојбата во која се наоѓа денес АД Водостопанство, реагира СДСМ на денешната ...
| | веќе видена | слични

Лошото организациско менаџирање поставено токму од ВМРО –ДПМНЕ е причината за состојбата во која се наоѓа денес АД Водостопанство, се вели во соопштението на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јас подолго време предупредував доколку доживееме дебакл во овие разговори дека ќе барам одговорност прво до министерот за надврошени работи, понатаму ...
сите 1455 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон размислува да именува специјален претставник за Западен Балкан. Се очекува Франција да го именува специјалниот пратеник ...
сите 378 | | | веќе видена

Туку, не сакаат да направат споредба, дека 17 мај беше одраз на растечкото незадоволство на граѓаните против Владата на Никола Груевски, како што 18 јуни е ...
сите 319 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 218 | | | веќе видена

На седмиот ден од амандманската расправа за Предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година на Комисијата за финансирање и буџет, до попладнево беа одбиени седум ...
сите 274 | | | веќе видена

„Моите луѓе собраа податоци за 2.629 написи во европските медиуми против Србија по руската инвазија. Написите беа за српска закана за целиот регион на Западен ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ќе биде и премиер и министер за финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: