Кандидатот на Ердоган го призна поразот на локалните избори во Истанбул


Кандидатот на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, Бинали Јилдирим, денеска го призна поразот на локалните избори во Истанбул откако беа објавени првите ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган порача синоќа, во првото јавно обраќање по поразот на кандидатот на неговата партија на изборите за градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот на Ердоган доживеа голем пораз на повторените избори за градоначалник на Истанбул каде победи Екрем Имамоглу, кандидатот на Републиканската народна ...
| | веќе видена | слични

Фолк печката Нада Топчагиќ сопственичка на хитовите “Јутро је“, “Извинидушо, извини“ Заклањаш ми сунце“.... а позната е и како личност која која секогаш кажува ...
| | веќе видена | слични

Најмоќниот човек во Турција, Реџеп Таип Ердоган кој своевремено говореше дека „тој што ќе го добие градот на Босфорот, ја добива и државата“, после две децении ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не можеме да ги предвидиме пораките на народот и да се оглушиме на нив, истакна денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоан во обраќањето на седницата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поддржувачите на новоизбраниот градоначалник на Истанбул Екрем Имамоглу, предложен од опозицијата, со песната „Јутро је“ на српската пејачка Нада Топчагиќ, ја ...
| | веќе видена | слични

Повторното гласање, чија цел беше да се смени исходот од изборите на 31 март на кои опозицискиот кандидат Имамоглу оствари тесна победа, беше тест без преседан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кандидатот на Ердоган го призна поразот на локалните избори во Истанбул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: