Уште една ратификација на приемот на Македонија во НАТО

10 копии

Продолжува напредокот кон полноправно членство во НАТО алијансата. Унгарскиот парламент едногласно со 153 гласа „ЗА“ го ратификуваше Протоколот за пристапување ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг се надева дека процесот на ратификација на пристапниот протокол за Северна Македонија ќе се заврши до декември ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Амбасадорката на САД во НАТО, Ки Бејли Хачинсон, на брифинг со новинарите пред утрешниот министерски совет за одбрана на Алијансата порача дека се вложуваат ...
| | веќе видена | слични

Најдоцна оваа есен Сенатот на САД ќе го ратификува протоколот за членство на Македонија во НАТО. Американската амбасадорка во Алијансата Кеј Бејли Хатчисон ...
| | веќе видена | слични

-Наша надеж е дека тоа ќе се случи на лидерската средба во декември, тоа е нешто на што сите работиме, но секоја од нашите земји сојузнички има различни барања ...
| | веќе видена | слични

Тој нагласи дека би било добро процесот да заврши кога ќе се собираат лидерите на НАТО во Лондон Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со 153 гласа „за“ пратениците од Унгарија едногласно го ратификуваа протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО. На чинот на ратификувањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште една ратификација на приемот на Македонија во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: