Воз полн со гранати и бомби излетал од шините: Американските власти предупредуваат – во возот има нешто уште поопасно!


Американски воз кој превезувал бомби, гранати и опасни хемиски материи излетал од шините во близина на градот Елко во сојузната држава Невада. На видеата кои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Два патнички и еден товарен воз веќе 35 минути го чекаат експресниот воз Белград-Солун да пристигне во Велес, за да можат да го продолжат патувањето до Скопје. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По пругата Велес – Штип – Кочани, единствената во источна Македонија, и сега со малку патници дневно сообраќа само еден патнички воз од Скопје до Кочани и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
сите 605 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 257 | | | веќе видена

Цела недела измина, а нема ниту збор од министрите и функционерите на Зоран Заев за предлогот тие целосно да се откажат од платите во овие тешки месеци и да ...
сите 312 | | | веќе видена

Двајца кумановци се предложени од Основното јавно обвинителство Куманово за казна од по 1.000 евра за движење низ градот за време на полициски час, со што ...
сите 271 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 40 | | | веќе видена

Во август 2016 година, скопските села Стајковци, Смилковци, Арачиново и други помали населени места беа поплавени од обилни врнежи од дожд. Поплавите однесоа ...
сите 187 | | | веќе видена

Интервју со Џевдет Хајредини, поранешен министер за финансии, за најавените економски мерки од страна на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Хајредини нуди прецизни ...
сите 194 | | | веќе видена

Лотар Вилер, претседател на германскиот институтот „Роберт Кох“, верува дека стапката на смртност од коронавирусот во Германија, која моментно изнесува 0,8 ...
сите 601 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Воз полн со гранати и бомби излетал од шините: Американските власти предупредуваат – во возот има нешто уште поопасно!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: