Со возило полно алкохол и дрога удрил сообраќаец, па избегал

Жител на тетовското село Желино е сопственик на втомобил со кој засега непознат возач изминатата ноќ намерно со автомобилот повредил полициски службеник кој се ...
| | веќе видена | слични

Се покажа дека не само „Брегзит“ може да и предизвика главоболка на британската економија. Бруто домашниот производ на Обединетото Кралство претрпело штета од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

25-годишната Алексис Мерседес Боберг се пријавила во полиција откако ученик признал дека имал сексуални односи со неа во повеќе наврати.Полицијата била ...
| | веќе видена | слични

Синоќа ма улицата „515“ во Скопје, со автомобил Опел Вектра бил удрен сообраќаен полицаец кој се обидел да го запре возилото за рутинска сообраќајна проверка. ...
| | веќе видена | слични

Автомобил „опел вектра" завчера удрил во полицаец во пределот на ногата, кога службеникот дал знак за запирање на возилото на улица „515" во Скопје.„Околу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Автомобил „опел вектра“ синоќа удрил во полицаец во пределот на ногата, кога службеникот дал знак за запирање на возилото на улица „515“ во Скопје.По ова, ...
| | веќе видена | слични

Ноќеска нешто после полноќ, односно околу 00:10 часот на ул.„515“ во Скопје, патничко возило „Опел Вектра“ удрило во полициски службеник, во пределот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Властите во Италија соопштија дека во последните 24 часа регистрирани се 766 смртни случаи од коронавирусот.Покрај тоа, евидентирани се и 4.585 новозаразени, ...
сите 603 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со возило полно алкохол и дрога удрил сообраќаец, па избегал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: