Гренланд по топењето на мразот - овие кучиња треба да влечат санки на мраз, а не на вода


Научникот Стифен Олсен од данскиот Метеоролошки институт бил на експедиција на северозападот на Гренланд, на која требало да собере океанографски и ...
| | веќе видена | слични

Безграничната убавина на Арктикот е забележана во сиот свој раскош од еден од најголемите руски нуклеарни мразокршачи - "Јамала". Можете да видите како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стефан Олсен, научник од Данскиот метеоролошки институт бил на рутинска мисија на северозападот на Гренланд за да ги пронајде океанографските и метеоролошките ...
| | веќе видена | слични

 Светот уште сега изгледа многу поразлично отколку што мислиме, а оваа фотографија од Гренланд покажува дека многу нешта тргнале на сосема погрешна насока. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Измените на Законот за јазици кои ги најавија од опозициската ВМРО - ДПМНЕ се усште се на работа во стручните партиски тимови, но пратеникот Драган Данев ...
сите 249 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 121 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 338 | | | веќе видена

Аферата со уништување на инсулин покажува дека се фатени живи во сомнеж за постоење на криминал. Документите несомнено покажуваат дека уништен е инсулин со ...
сите 102 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос има предлог да има две „Златни топки“, за едната да се борат Роналдо и Меси, а за другата сите останати. Останато ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гренланд по топењето на мразот - овие кучиња треба да влечат санки на мраз, а не на вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: