Одиме кон нуклеарна војна: Најопасното оружје на светот е сè поразорно: Загрижувачко истражување за атомските бомби! Ги има сè помалку, а се сè поопасни


2 копии

САД и Русија го модернизираат арсеналот и одбиваат било какви преговори за контрола во вооружувањето, додека Пакистан и Индија ги собираат своите боеви глави ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, пред почетокот на министерскиот состанок на земјите членки на НАТО за одбрана попладнево порача дека Северна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

САД засега немаат заштита од руските ракети што го прекршуваат Договорот за уништување ракети со среден и краток дострел, изјави американскиот амбасадор во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг со заканил до Русија дека мора да ја исполни обврската спрема Договорот за уништување на ракети со среден и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Земјите членки на НАТО утре ќе разговараат за следните чекори во случај Русија да не престане да го прекршува нуклеарниот договор за ракети од среден дострел. ...
| | веќе видена | слични

САД и Русија повторно се наоѓаат во ситуација на одмерување на нивната нуклеарна моќ. Нивните меѓусебни обвинувања за прекршување на договорот за нуклеарни ...
| | веќе видена | слични

Документ од Пентагон во кој е објаснета доктрината на САД за нуклеарна операција, неделава станал јавно достапен за кратко време, а веднаш потоа бил отстранет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на вечершното обраќање во Гази Баба направи споредба на политиките на насочување на парите кон граѓаните и градење ...
сите 464 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 130 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ советник за евроинтеграции во Владата и член на комисијата за надворешни работи во СДСМ во Еурофокус на ТВ Телма рече дека опозицијата се ...
сите 214 | | | веќе видена

18 позитивни граѓани на ковид 19 се лекуваат во моментов на охридското инфективно одделение, 6 од нив се приклучени на кислородна поддршка. Иако бројката на ...
сите 237 | | | веќе видена

„Бране капитал“ е името на каналот на платформата youtube на која се објавени две нови аудио бомби попладнево за претседателот на СДСМ Зоран Заев. Бомбите, ...
сите 71 | | | веќе видена

Помина првата половина од предизборната кампања, а веќе се добива впечаток дека и покрај настојувањата се да изгледа нормално, таа сепак се одвива во сенка на ...
сите 58 | | | веќе видена

ЗАСЕГА НЕМА ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ КОН СРБИЈА И КОСОВО Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одиме кон нуклеарна војна: Најопасното оружје на светот е сè поразорно: Загрижувачко истражување за атомските бомби! Ги има сè помалку, а се сè поопасни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: