Кина: Да не ја отвораме „Пандорината кутија“ на Блискиот Исток

Кинеската влада бара САД да прекине со „непримерните“ акции против кинеските компании, истакнал денеска заменикот на кинескиот министер за трговија, Ванг ...
| | веќе видена | слични

Кина и САД треба да направат компромиси во трговските преговори, изјави кинескиот заменик-министерот за трговија Ванг Шоун пред долгоочекуваните разговори меѓу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Членовите на Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството за образование и наука (МОН) денеска треба да го продолжат состанокот за ...
сите 288 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 113 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина: Да не ја отвораме „Пандорината кутија“ на Блискиот Исток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: