Без промени – Ѓоковиќ, Надал, па Федерер, кај дамите Осака, Барти, па Плишкова


Париз, 18. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го задржа првото место на најновата АТП листа. Зад него, на втората позиција е Шпанецот Рафаел ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Легендарниот Гренд слем турнир Вимблдон ќе се игра од 1 до 14 јули, а оваа сезона ќе биде со една посебна ѕвезда. Се работи за 18-годишната Франциска Џонс од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ешли Барти од денеска е број еден на ВТА листата. Пласманот и го обезбеди титулата на турнирот во Бирмингам до која дојде со финалната победа на Јулија Гергеш. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пет пациенти се починати, од Куманово, од Лабуништа, Челопек, Штип, изјави министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција. Влошена е и ...
сите 502 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење ...
сите 207 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без промени – Ѓоковиќ, Надал, па Федерер, кај дамите Осака, Барти, па Плишкова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: