Регулаторна ги соопшти новите цени на горивата кои важат од полноќ - полнете резервоари


Почнувајќи од ноќеска на полноќ нафтените деривати ќе се точат по речиси идентични цени како и претходната недела. Мала корекција бележи само „Супер 95“ со кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторна Комисија за Енергетика и овој понеделник како и секој во неделата, ја смени цената на горивата во Македонија. Бензините и дизелот од полноќ се за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
8 копии

Малопродажната цена на дизелот, екстра лесното масло за домаќинство и Еуросупер БС-98 од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар. Цената на Еуросупер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 202 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 180 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 251 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 70 | | | веќе видена

Нема да почитуваме едностран договор со Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Рече дека премиерот во заминување Зоран Заев е подготвен да ...
сите 571 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регулаторна ги соопшти новите цени на горивата кои важат од полноќ - полнете резервоари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: