Филхармонијата со два концерта на отворено

Мултимедијалниот настан „Ну Погоди“ донесе уникатност, различност, виртуозност, визуелна магија, звучно шаренило, возбуда и радост! Синоќа, Градскиот парк беше ...
| | веќе видена | слични

Градскиот парк мината вечер беше преполн со граѓани кои дојдоа да го проследат концертот на отворено. Диригентот, Џијан Емин со оркестарот ги отсвири музичките ...
| | веќе видена | слични

Градскиот парк синоќа беше преполн. Огромна публика дојде на отворениот концерт на Филхармонија за да се потсети на „цртаните“ од своето детство. Оркестарот, ...
| | веќе видена | слични

Македонската филхармонија и годинава ќе ја заврши концертната сезона со концерти под отворено небо. Вечерва во градскиот парк во Скопје, на концертот насловен: ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Концерт „Ну Погоди“ на отворено со познати теми од култните цртани филмови од земјите од Источниот блок, кои го одбележаа детството на генерациите од 70-тите и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

В недела на 23 јуни со почеток од 21 часот, во Градскиот парк, ќе почне забавата со музика од култните цртани филмови од земјите од Источниот блок коишто го ...
| | веќе видена | слични

Филхармонијата ја завршува сезоната со два концерта на отворено во Градскиот парк во Скопје, на 23 и 29 јуни од 21 часот. В недела е првиот „Ну погоди“ на кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
сите 169 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филхармонијата со два концерта на отворено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: