Никола Димитров: Сега ги расчистуваме стратешките прашања, а вистинската битка ќе ни биде дома. За да нѐ биде, за да бидеме вистинска европска демократија, не смееме ...

Сега ги расчистуваме стратешките прашања, а вистинската битка ќе ни биде дома. За да нѐ биде, за да бидеме вистинска европска демократија, не смееме да имаме ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Ја добивме 10-та препорака за почеток на преговори, ако треба да ја очекуваме и 11-та препорака од ЕК следната година, нема да имам лице да зборувам пред мојот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ако не ги започнеме пристапните преговори оваа година, тоа за мене значи дека не постои европска перспектива, по сето она што го постигнавме за две ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министрите за надворешни работи и за економија Никола Димитров и Крешник Бектеши денеска ќе престојуваат во Стокхолм, Шведска каде ќе учествуваат на ...
| | веќе видена | слични

Никола Димитров, министерот за надворешни работи, на панел дискусија во Стокхолм истакна дека ако Европскиот совет во октомрви рече „не“ за Датумот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот Димитров за време на престојот во Стокхолм ќе се сретне со министерката за надворешни работи на Кралството Шведска, Маргот Валстром и со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Премиерот Зоран Зав вели дека ќе расте парламентарното мнозинство, најверојатно со три до четири нови пратеници. „Мнозинството ќе расте. Дали ќе бидат двајца, ...
сите 494 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 185 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 259 | | | веќе видена

Триилјадите дози на вакцини од руската Спутник V против Ковид-19 ќе бидат наменети за 3.000 граѓани, а според планот за имунизација после здравствените ...
сите 393 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никола Димитров: Сега ги расчистуваме стратешките прашања, а вистинската битка ќе ни биде дома. За да нѐ биде, за да бидеме вистинска европска демократија, не смееме ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: