Мета: Претседателот ѝ припаѓа на Републиката, а Републиката на албанските граѓани


Албанскиот претседател Илир Мета изјави дека претседателот ѝ припаѓа на Републиката, а Републиката на албанските граѓани.„Претседателот се бира во Парламентот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскот изборен колегиум,соопшти дека утре ќе одлучува за судбината на локалните избори на 30-ти јуни, со што ќе се стави крај на судирот меѓу Парламентот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Северна Македонија и Албанија не добија датум за почеток на пристапни преговори со ЕУ. Причина е воздржаноста кон Албанија, која моментно се наоѓа во длабока ...
| | веќе видена | слични

Албанската полиција уапсила пет поддржувачи на опозицијата поради наводно оштетување на гласачките кутии и документи за да го спречат одржувањето на локалните ...
| | веќе видена | слични

Доближувањето на датумот за локалните избори во Албанија ја прави уште понапната политичката состојба во оваа земја. Од говорницата на Собранието, премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанската полиција уапси 15 лица и почна судски прогон против 50 други лица, откако демонстрантите од опозицијата насилно нападнаа избирачки места низ целата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата.Во Македонија сега има вкупно 241 заболени, тројца излечени и 4 смртни ...
сите 398 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 368 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 437 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство на Република Северна ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мета: Претседателот ѝ припаѓа на Републиката, а Републиката на албанските граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: