Мета набрзо со одлука за нов датум за локални избори во Албанија


Албанскиот претседател Илир Мета денеска изјави дека набрзо ќе донесе одлука за нов датум за одржување на локалните избори, откако претходно ја поништи ...
| | веќе видена | слични

Албанската полиција уапсила пет поддржувачи на опозицијата поради наводно оштетување на гласачките кутии и документи за да го спречат одржувањето на локалните ...
| | веќе видена | слични

Доближувањето на датумот за локалните избори во Албанија ја прави уште понапната политичката состојба во оваа земја. Од говорницата на Собранието, премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанската полиција уапси 15 лица и почна судски прогон против 50 други лица, откако демонстрантите од опозицијата насилно нападнаа избирачки места низ целата ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Албанскиот премиер Еди Рама од собраниската говорница на денешата пленарна седница го обвини претседателот Илир Мета за неговите постапки, велејќи дека „додава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со наближување на 30 јуни, денот на локалните избори, се зголемуваат тензиите во Албанија. Албанскиот парламент денес по итна постапка ќе донесе закон со кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека е сериозно загрижен дека земјата е пред прагот на најголемата економска криза од нејзиното осамостојување ...
сите 359 | | | веќе видена

-Апсолутно не се доцни со мерките за спас на економијата. Ние ќе ги објавиме мерките во моментот кога ќе бидат финализирани, значи сега за ден, два, три ќе ...
сите 123 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 178 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 392 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство на Република Северна ...
сите 315 | | | веќе видена

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. – Изминатово деноноќие, во ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мета набрзо со одлука за нов датум за локални избори во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: