Естонија е 17-тата земја членка на НАТО која го ратификуваше Протоколот за Македонија

Естонија го ратификуваше Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Естонскиот парламент едногласно без ниеден глас против вчера даде зелено светло ...
| | веќе видена | слични
16 копии
3 копии

Останато

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 499 | | | веќе видена

Јавноста очекува одговори на клучни прашња поврзани со случајот „Рекет“ по распитот на Јанева која ќе зборува во својство на сведок. Денеска беше сослушана и ...
сите 358 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 121 | | | веќе видена

Арсенал овој викенд успеа да го совлада Барнли со 2:1 и така стигна до втората победа во вториоот натпревар во второто коло од Премиер лигата. Лондонскиот клуб ...
сите 99 | | | веќе видена

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени. Топлиот бран се ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Естонија е 17-тата земја членка на НАТО која го ратификуваше Протоколот за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: