Дарко Лазиќ не излегува од кафеана, а тоне во долгови: И куќата ќе му ја земат лихвари (ФОТО)


Соседите на Дарко Лазиќ од родното село Брестач велат дека пејачот никако да се смири и дека неговите родители постојано се загрижени. Еден од соседите посочи ...
| | веќе видена | слични

Веста дека Дарко Лазиќ и Ана Севиќ и официјално се разведоа го обиколи регионот, а сето тоа поради шпекулациите за нивниот однос. По официјалниот развод се ...
| | веќе видена | слични

Дарко Лазиќ на големо го подготвува новиот дом каде ќе се вселат со свршеницата Марина Гагиќ како и синот кој треба да се роди во секој момент. Српските ...
| | веќе видена | слични

Дарко Лазиќ открил дека денес и официјално ставил крај на бракот со пејачката Ана Севиќ. И додека е во исчекување на раѓањето на второто дете со новата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дарко Лазиќ денеска и официјално се разведе од својата бивша сопруга, Ана Севиќ. Во паузата додека чекал неговата сегашна сопруга Марина секој момент да се ...
| | веќе видена | слични

На ТВ Пинк започнало новото издание на емисијата “Амиџи шоу“, а еден од соговорниците на Огњен Амиџи е пеачот Дарко Лазиќ.Дарко веднаш на почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Пејачот Дарко Лазиќ наскоро мора да направи уште две операции од кои едната итна.Според српските медиуми лекарите на пејачот прво мораат да му го отстранат ...
| | веќе видена | слични

Дарко Лазиќ наскоро ќе мора на уште две операции, од кои едната е итна! Всушност, Лазиќ ќе мора да го отстрани еден бубрег што престана да функционира поради ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 672 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
сите 477 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 86 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дарко Лазиќ не излегува од кафеана, а тоне во долгови: И куќата ќе му ја земат лихвари (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: