Молдавскиот претседател одбива да го распушти парламентот

3 копии

Новата премиерка на Молдавија, Маја Санду, вети дека ќе се бори против корупцијата во земјата и рече дека ќе работи кон тоа земјата да ги затопли своите односи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на до неодамна владејачката Демократска партија на Молдавија (ПДМ), Владимир Плахотњук ја напуштил земјата, откако новата молдавска премиерка Маја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Политичари и соработници на Демократската партија на Молдавија која ја предводеше владата која во петокот претходно објави дека минува во опозиција и дека ја ...
| | веќе видена | слични

Молдавскиот претседател Игор Додон, разрешен од Уставниот суд, ја поништи одлуката за распуштање на Парламентот. Додон им изјави на новинарите дека потпишал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Молдавскиот претседател одбива да го распушти парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: