Солзавец, гумени куршуми и апсења на протестите во Хонг Конг


Протестите во Хонг Конг денес екалираа, кога демонстрантите се обидоа да влезат во зградата на парламентот, а полицијата со интервенции работи за да го спречи ...
| | веќе видена | слични

Најбогатиот човек во Хонг Конг, Ли Ка-Шинг, вети дека ќе ги плати школарините за еден клас на студенти преку неговата добротворна фондација. Фондацијата „Ли ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Снимка од десетици илјади луѓе во Хонг Конг како се тргнуваат да направат простор за амбулантно возило стана хит на социјалните мрежи. Снцената на десетици ...
| | веќе видена | слични

Полуавтономниот град Хонг Конг го тресат протести по контроверзниот закон за екстрадиција со кој им се дозволува на осомничените да бидат вратени во Кина за ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека полека, но сигурно на луѓето им станува јасно дека за да дојдеме до некои поголеми удобности сме се откажале од дел од приватноста, но ако има ...
| | веќе видена | слични

Вонг беше еден од лидерите на протестите во 2014 година и помина два месеци во затвор под обвинение поврзанo со овие протести Активистот за демократија, Џошуа ...
| | веќе видена | слични

Владата на Хонг Конг вчера им се извини на граѓаните поради спорниот закон за екстрадиција на граѓаните во Кина, закон кој предизвика масовни улични протести ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на Хонг Конг се извини поради спорниот закон за екстрадирање граѓани на кинеските власти, што предизвика масовни улични протести во текот на изминатава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стотици илјади лица излегоа денеска на протестен марш низ улиците на Хонг Конг, за да го искажат своето незадоволство од одлуката на властите на овој автономен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 140 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 339 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Солзавец, гумени куршуми и апсења на протестите во Хонг Конг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: