Заев очекува по средбата со Меркел прецизно определување кога ќе го добиеме датумот за преговори

Канцеларката Ангела Меркел, Германија и сите 28 земји членки на ЕУ се конечно позитивни за Република Северна Македонија. Петнаесет години го чекаме овој датум ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
| | веќе видена | слични
8 копии
10 копии

Северна Македонија и Албанија се подготвени. Во наш интерес е Западен Балкан да стане дел од заедницата, порача високата претставничка на ЕУ за надворешна и ...
| | веќе видена | слични

Во гостување во емисијата Топ тема заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска истакна дека Европската унија, преку Извештајот на Европската комисија ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Во вечерашното гостување во емисијата Топ тема заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска истакна дека Европската унија, преку Извештајот на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
| | веќе видена | слични

Нацртите се менуваат и до последен момент практично не можете да кажете која ќе е формулациајта земајки в предвид дека има членки кој имаат различни мислења ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката Гордана Сиљановска-Давкова го потпиша указот за Законот за измени на Законот за организација и работа на органите на државната управа. Во ...
сите 359 | | | веќе видена

На средината на септември 2020 година, неколку месеци откако Нова демократија дојде на власт, во грчкиот Парламент беа доставени трите меморандуми со Северна ...
сите 50 | | | веќе видена

Да потсетиме, вчера израелските сили, поддржани од воздушни напади, водеа интензивни борби со Хамас во и околу бегалскиот камп Нусејрат. Целта, објави ИДФ, ...
сите 213 | | | веќе видена

Денеска (09.06.2024) во 00.20 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од слобода З.К.(27) од Скопје поради ...
сите 178 | | | веќе видена

Британскиот телевизиски канал Sky News, повикувајќи се на извор од вооружените сили на Украина, наведува дека е погоден рускиот команден центар кај Белгород. ...
сите 220 | | | веќе видена

Повеќе од 60 државни агенции, затвори, здравствени и кулутурни институции, во кои на раководните функции директор или заменик-директор ќе бидат поставени ...
сите 22 | | | веќе видена

По бурната и брза одлука на францускиот претседател Емануел Макрон, да го распушти Собранието и да распише предвремени избори се огласи и лидерката на ...
сите 214 | | | веќе видена

Меѓу списите кои ги проверува обвинителството во предметот за притворениот судија Наќе Георгиев, се наоѓа и претставка која во 2023 година за него ја отфрли ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев очекува по средбата со Меркел прецизно определување кога ќе го добиеме датумот за преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: