Пајат: Важно е што Грција прва го ратификуваше Протоколот за влез на Северна Македонија во НАТО

Неделава Сенатот ќе има сослушувања за истото парашање, изјави денес американскиот амбасадор во Грција, на дебата во Атлантскиот совет во Вашингтон Владата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сега е време за дијалог, а не за понатамошни ескалирачки, провокативни постапки, рече амбасадорот на САД во Атина, Џефри Пајат за време на предавањето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

САД и Грција работат на тоа Северна Македонија да ги започне преговорите за членство во ЕУ што поскоро, изјави за МИА Џефри Пјат, амбасадор на САД во Грција. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот амбасадор во Атина, Џофри Пјат, рече дека САД и Грција заедно работат на тоа „Северна Македонија веќе годинава да ги почне преговорите за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче оствари средба со синдикатот на ГОБ „8ми Септември“ и претседателот на самостојниот синдикат за здравство, ...
сите 110 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 15 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 108 | | | веќе видена

Со конкретни мерки за секоја категорија граѓани и во услови на здравствена криза ги поддржуваме граѓаните и компаниите. Ги видовме резултатите на дело. ...
сите 371 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пајат: Важно е што Грција прва го ратификуваше Протоколот за влез на Северна Македонија во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: