Ова ги чека Американците ако удрат на Иран: Исламската република го претставила најновиот одбранбен систем


Новиот противвоздушен ирански систем е претставен во јавноста на 9-ти јуни, а произведен е токму во Иран. Овој противоздушен систем може да детектира цели на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради санкциите од Америка, иранските клубови се најдоа во големи проблеми поради исплатата на странските тренери и играчи. Фудбалскиот клуб Персеполис најде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 140 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 339 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова ги чека Американците ако удрат на Иран: Исламската република го претставила најновиот одбранбен систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: