Костадинов: БДП-то расте, се намалува невработеноста, граѓаните живеат подобро


Економските политики на Владата предводена од СДСМ и коалицијата даваат видливи резултати. После деценија економска стагнација во времето на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

По 13 години, нашата држава конечно има подобрување на кредитниот рејтинг. Ренормираната агенција „Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг на Република Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По 13 години, нашата држава, конечно, има подобрување на кредитниот рејтинг, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, повикувајќи се на ренормираната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во извештајот на Фич се нотира дека преземените мерки како пензиската реформа, подоброто таргетирање на социјалната помош и прогресивното оданочување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кредитната агенција „Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг на земјава од BB на BB+ што е прво зголемување по 13 години. На оваа тема во Централниот дневник на 1ТВ ...
| | веќе видена | слични

Извештајот на кредитната агенција „Фич“, со кој го подигна кредитниот рејтинг на земјава после 13 години, е сериозна потврда за исправната фискална политка, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По три години, Рејтинг агенцијата „Фич“ го врати кредитниот рејтинг на земјава на „ББ+“ кој беше намален поради политичката криза. Сега од ББ тој се зголемува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: БДП-то расте, се намалува невработеноста, граѓаните живеат подобро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: