СДСМ: Економијата е стабилизирана се движи во нагорна линија


2 копии

Просечната заработувачка во Велика Британија се зголемила во последните три месеци, заклучно со април, додека невработеноста остана на најниско ниво од крајот ...
| | веќе видена | слични

Невработеноста се намалува најмногу поради работата на црно или иселувањето од земјава, сметаат експертите. Државната статистика по првиот квартал годинава ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

11 години ВМРО-ДПМНЕ не само што ги игнорираше младите и нивните потреби, туку со криминалните политики го поттикнуваше масовно иселување на младите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и коалицијата даваат видливи резултати. После деценија економска стагнација во времето на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Утрово понесете со себе чадор. Метеоролозите предвидуваат дожд и посвежо време. Според управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува претежно облачно ...
сите 309 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена

Целиот регион ја слави победата на Новак Ѓоковиќ, фановите се пресреќни и се радуваат за победата на Ноле.Ве потсетуваме на едно ретро видео, кога двајца мажи ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Економијата е стабилизирана се движи во нагорна линија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: