Топлотен бран ќе ја зафати Македонија


14 копии
5 копии

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати подрачјето во близина на Кичево.На патот после Кичево, кога се оди кон Скопје, паѓа крупен град и врне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Подрачјето на Струмица и околината, како и Берово попладнево беа зафатени од нестабилна воздушна маса, проследена со интензивен пороен дожд, грмежи и појава на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Прогнозата на УХМР за попладнево очигледно се остварува.Во моментов силно невреме проследено со дожд и град има во Струмица, а видео од таму пренесува сајтот ...
| | веќе видена | слични

Според УХМР нестабилната облачна маса се движи кон југ во правец на Валандово, Дојран и Богданци. Нестабилно е во повеќе места во источниот и во планинските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од утре попладне се очекува нестабилно време во Македонија. Нестабилното време ќе биде проследено со облачност, пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска по втор пат беше повикан да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
сите 218 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 262 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика сите политички партии, освен СДСМ, да се приклучат на протестот вечерва за независно судство. Мицкоски вели ...
сите 132 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 226 | | | веќе видена

Вчера околу 19.10 часот во Полициското одделение Мирковци, 35- годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ...
сите 281 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 109 | | | веќе видена

Костадин Костадинов и СДСМ во очај шират лажни вести дека некој лобира Македонија да не добие датум за преговори со Европската Унија. Тоа е обично алиби за ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топлотен бран ќе ја зафати Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: