Во Техеран уапсени па ослободени европски дипломати

5 копии
5 копии

Речиси 550 ресторани и кафулиња се затворени во Техеран поради непочитување на „исламски морал“. Тоа го соопшти полицијата во главниот град на Иран. -Приведени ...
| | веќе видена | слични

Новите американски санкции за големата иранска петрохемиска компанија сведочат за „празнотијата“ на реториката на САД кои велат дека сакаат да разговараат со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Иран пропаѓа како нација откако САД минатата година му наметнаа остри санкции, рече во четвртокот американскиот претседател Доналд Трамп и додаде дека тоа може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Техеран уапсени па ослободени европски дипломати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: