Уставната судијка Бригите Бирлајн е нова канцеларка на Австрија


6 копии

Доскорешниот австриски вицеканцелар и поранешен лидер на Слободарската партија на Австрија (ФПО) Хајнц-Кристијан Штрахе поднесе кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Досегашната претставничка на Уставниот суд во Австрија, Бригит Бирлајн, денеска положила заклетва како нова канцеларка на чело на преодната влада која ќе ја ...
| | веќе видена | слични

-Тоа прашање ми е над сите други и не е само во мој интерес туку и во интерес на владата која се распушти поради тоа и во интерес на земјата. Воспоставив ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Станува збор за видео снимка од пред две години од една вечер на шпанскиот остров Ибица на кое се гледа како тогашниот вицеканцелар и лидер на Слободарската ...
| | веќе видена | слични

Австриското правосудство отворило истрага против пет лица во врска со аферата "Ибица", која доведе до рушење на владата на канцеларот Себастијан Курц. Станува ...
| | веќе видена | слични

Откако владата на Австрија му изгласа недоверба на канцеларот Себастијан Курц, австрискиот претседател Александер Ван дер Белен одлучил да ја именува Бриџит ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци и се работи на вакцина. До тогаш КОВИД-19 ќе ...
сите 732 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уставната судијка Бригите Бирлајн е нова канцеларка на Австрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: