Алтернативните системи нема да ја променат доминацијата на доларот во светската трговија уште долго време

Сојузниците на САД не се среќни од контролата на Вашингтон врз светската трговија и развиваат алтернативни системи кои не се потпираат на американскиот долар, ...
| | веќе видена | слични

Швајцарската комисија за заштита на конкуренцијата изрече парични казни за петте најголеми светски банки, пренесува Ројтерс. Казните се со вкупен износ од 90,5 ...
| | веќе видена | слични

Швајцарските финансиски регулатори изрекоа во четвртокот парични казни за пет најголеми светски банки во вкупен износ од 90 милиони швајцарски франци, поради ...
| | веќе видена | слични

Швајцарската валута во последните две години порасна на највисоко ниво во скоро две години. На оваа валутна промена влијаел американскиот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција наведе дека публикациите покажуваат дека смртноста кај пациентите кои се поставени на ...
сите 238 | | | веќе видена

Ги повикувам граѓаните на Куманово, како и во другите градови на земјата, да прифатат дека сега е најважно да ги почитуваме мерките. Бидете уверени дека ако го ...
сите 242 | | | веќе видена

На стотина метри од Клиничката болница во Битола, се наоѓа Инфективното одделение. Овој објект кој е физички оддвоен од главната болнича зграда уште при ...
сите 84 | | | веќе видена

Посебен режим на работа се воведува од денеска на Гинеколошко-акушерското одделение во Општата болница Куманово, објавија од болницата.– Поради вонредната ...
сите 372 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува сите земјоделци кои не се евидентирани во Единствениот регистар на земјоделски ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алтернативните системи нема да ја променат доминацијата на доларот во светската трговија уште долго време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: