Џафери за бомбите за ДУИ: Забранети и казниви работи нема што да коментирам

Забранети и казниви работи нема што да коментирам, изјави денеска претседателот на Собранието Талат Џафери одгвоарајќи на новинарско прашање во врска со ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери во рамки на официјалната посета на Швајцарија се сретна со генералниот секретар на швајцарското Министерство за ...
| | веќе видена | слични

Марти Ланг упати честитки за постигнувањето на Договорот со Грција и изрази надеж  дека, оваа историска придобивка ќе биде уважена од страна на ЕУ и дека на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери денеска во Берн се сретна со претседателката на Сојузниот парламент на Швајцарската ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на брифингот со новинарите, рече дека собраниската седница на која ќе се дебатира за одземање на мандатот на Никола ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Протестираме затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, за договарањето на заедничка историја со источниот сосед и тргувањето со историски ...
сите 275 | | | веќе видена

На три локации, пред Владата, пред Министерството за правда и пред Министерството за надворешни работи се одржа протест под мотото „Оставка на Заев, слобода на ...
сите 654 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 40 | | | веќе видена

Партијата на европските социјалисти е разочарана од бугарското вето за Македонија. Според нив, Заев демонстрирал храброст и лидерство додека барал пат низ ...
сите 343 | | | веќе видена

Економската криза допрва доаѓа, ова е само почеток, за жал доаѓаат тешки месеци за сите граѓани на Република Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните не гледаат ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери за бомбите за ДУИ: Забранети и казниви работи нема што да коментирам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: