До петок топло, викендов дожд

11 копии

И утре ќе се задржи променливо и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од петок под влијание на топла воздушна маса од југ следува ...
| | веќе видена | слични
29 копии

Охрид, 6. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне на места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Времето во земјава ќе биде променливо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.Утринската температура ќе се движи од 11 до 17 степени, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде слично на вчерашниот ден, променливо и нестабилно, е прогнозата од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попладнево времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на ноќта ќе преовладува малку до умерено облачно со слаб ветер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 274 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 213 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Учесниците на предвремените парламентарни избори ги прават подготовките за настап пред граѓаните, кои треба да гласаат на 12 април. Деновиве тие ги ...
сите 161 | | | веќе видена

Денес Вардар го очекува важен натпревар против Порто на гостински терен (16:00). Сите проблеми во Вардар доведоа до тоа овој натпревар да има огромна важност ...
сите 154 | | | веќе видена

Јирген Клоп мораше уште еднаш да објасни зошто го извади Садио Мане на осминафиналниот дуел со Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите и самостојно откри дека ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До петок топло, викендов дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: