Иран жестоко ги отфрли обвинувањата на Болтон за вмешаност во нападот врз танкерите на ОАЕ

Иранскиот заменик-министер за надворешни работи, Абас Арагчи, ги негира обвиненијата дека Исламската Република е вмешана во нападот врз танкерите за нафта на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако и кога ќе дојде време за тоа, американскиот претседател Доналд Трамп е подготвен за огромната одговорност за притискање на „нуклеарното копче“, изјави тој ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео ја предупреди Швајцарија за тесните бизнис врски со Кина, велејќи дека неутралната европска земја се изложува на ризик ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја предупреди Швајцарија поради блиските деловни врски со Кина, изјавувајќи за швајцарски весник дека оваа неутрална ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска допатува во Хаг, каде ќе се сретне со шефот на холандската дипломатија Стеф Блок.Теми на разговор помеѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Kај 127 лица заразени од коронавирусот ковид-19 се присутни коморбидитети, односно хронични здравствени состојби, се наведува на заклучно со податоците за ...
сите 77 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 74 | | | веќе видена

Македонскиот Сојуз на пчеларски здруженија организира хуманитарна акција за донирање мед на здравствените работници во македонските медицински центри.Во изјава ...
сите 132 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил исрази благодарност до сите оние кои се во првите редови во борбата со коронавирусот.Сите ...
сите 171 | | | веќе видена

Една медицинска сестра и двајца техничари од Општа болница Куманово вчера биле потврдени како позитивни на коронавирусот. Како што пренесе ТВ Алфа, повикувајќи ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран жестоко ги отфрли обвинувањата на Болтон за вмешаност во нападот врз танкерите на ОАЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: