Антисемитизмот е проблем во Германија, предупреди Ангела Меркел по европските избори


Ангела Меркел изјави дека антисемитизмот е проблем во Германија и дека земјата има историска одговорност да се спротивстави на зголемената закана од крајната ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел одржала говор пред апсолвентите на американски Харвард и во него ги критикувала сите аспекти од политиката на Доналд ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел побара да се „направи сè што е човечки можно“ за да одговориме на климатските промени и вети дека ќе стори сè во рамките ...
| | веќе видена | слични

Беседата на канцеларката Меркел на Универзитетот Харвард беше јасен апел за отфрлање на трампизмот. Но, најинтересно беше што сѐ изостави таа во говорот, смета ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Погрешно е доколку лагата ја сметате за вистина, а вистината за лага, им порача германската канцеларка Ангела Меркел на студентите на универзитетот Харвард, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И покрај смирувањето на ситуацијата во Косово, министерот за надворешни работи на земјата, Беџет Пацоли побара објаснување од УНМИК зошто нејзини службеници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
сите 445 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 401 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги како ...
сите 439 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антисемитизмот е проблем во Германија, предупреди Ангела Меркел по европските избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: