„Макпетрол“: РКЕ не сака да се откаже од акцизата на нафтата во корист на граѓаните

„Макпетрол“ се огласи со став во однос на методологијата на Регулаторната комисија за енергетика, за формирање на највисокото ниво на малопродажни цени на ...
| | веќе видена | слични
24 копии
2 копии

Според одлуката, за еден денар се намалува цената на Еуросупер БС 98, додека за денар и половина поевтинуваат Еуросупер БС 95, Еуродизелот и Екстра лесното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во однос на текстот со наслов „Илија Димовски пресмета: 6,39 денари повеќе за државата и трговците од литро гориво“, од регулаторна информираат дека Со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата само велат дека изјавите на дел од бугарските политичари се дејствија против добрососедството и пријателството, коментирајќи го екс министерот за ...
сите 641 | | | веќе видена

Скопје е со трицифрен, а шест македонски градови се со двоцифрен број на заболени од коронавирусот. Во главниот град има 106 активни, а Куманово има 35, ...
сите 563 | | | веќе видена

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 233 | | | веќе видена

Оптимизмот за одржување на првата меѓувладина конференција за Северна Македонија сведен на минимум. И по средбата на македонската делегација во Софија минатата ...
сите 49 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Макпетрол“: РКЕ не сака да се откаже од акцизата на нафтата во корист на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: