Од Макпетрол велат: Цените на горивата треба да бидат ПОНИСКИ за половина денар

„Макпетрол“ АД реагира на денеска одредените малопродажни цени на нафтата и нафтените деривати по новата методологија на Регулаторната комисија за енергетика ...
| | веќе видена | слични
27 копии
3 копии

Според одлуката, за еден денар се намалува цената на Еуросупер БС 98, додека за денар и половина поевтинуваат Еуросупер БС 95, Еуродизелот и Екстра лесното ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Најмалку две лица загинаа откако руски ракетен напад погоди здравствена клиника и ветеринарна зграда во источна Украина, соопштија официјални лица. Видео ...
сите 251 | | | веќе видена

Кривична пријава за 50-годишен жител на гостиварското село Неготино бидејќи нападнал двајца луѓе во Домот на културата во селото и им ја ограничил слободата на ...
сите 145 | | | веќе видена

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 73 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, професор д-р Христијан Мицкоски на увидот на градежните активности во Кисела Вода, од новинарите беше запрашан врз што и темели ...
сите 250 | | | веќе видена

Синоќа имало инцидент во селот Секирци при што жител од селото Пешталево сакал да вози во толпа народ. Како што објавува МВР во нивното штуро соопштение, ...
сите 38 | | | веќе видена

Кога институциите доследно си ја вршат работата, во рамките на правните прописи, односно законската регулатива, владеењето на правото на сите нивоа ефикасно се ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Макпетрол велат: Цените на горивата треба да бидат ПОНИСКИ за половина денар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: