ФОКУС НА ДЕНОТ: Чистка во СДСМ и проштални писма


3 копии

„За две години откако СДСМ ја презеде одговорноста, дадена од граѓаните, со гордост може да кажеме дека напредок има во речиси сите полиња. Земјата ја ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов со прес-конференција за политиките на СДСМ која ви ја пренесуваме интегрално. За две години откако СДСМ ја презеде одговорноста, дадена од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По две години од формирањето на Владата предводена од СДСМ очигледен е напредокот на државата во секој сегмент. Од заробена држава, денес Северна Македонија е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Белгискиот премиер Александар де Кро најави денес дека Белгија ќе побара од Украина објаснување за извештаите според кои пушки добиени од Белгија украинските ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 121 | | | веќе видена

Припадници на турскиот баталјон командоси, чие испраќање беше побарано од НАТО, пристигнаа на Косово поради неодамнешното влошување на безбедносната состојба. ...
сите 368 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Чистка во СДСМ и проштални писма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: