Во Битола казнети 23 возачи без возачка дозвола

2 копии
5 копии
7 копии

Пешаците се најдоа во фокусот на акциската контрола која Секторот за внатрешни работи Тетово, ја спроведе вчера, во периодот од 11 до 16 часот. Како што ...
| | веќе видена | слични

На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово, вчера ( 30 мај ) од 11 до 16 часот спроведена е акциска контрола за прекршоци направени од страна на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 364 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Северна Македонија од вчера и официјално е 30. земја-членка на Северноатлантската алијаса, откако во вонредни околности, во услови кога светот се соочува со ...
сите 123 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 252 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ ја поздравува потврдената Одлука за почеток на преговортите за членство на Северна ...
сите 324 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 243 | | | веќе видена

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 61-годишниот Т.Ц. од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Битола казнети 23 возачи без возачка дозвола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: