Повратник од Германија починал од срцев удар во казино во Кавадарци


55-годишен Индиец починал од срцев удар додека пеел на свадбата на неговата ќерка. Тој на ќерката ѝ ја пеел нејзината омилена песна од филмот „Амарам“, во кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 196 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 235 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 326 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повратник од Германија починал од срцев удар во казино во Кавадарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: