Вистиномер: Наместо да одлучува по Устав и закон, Димитриев политизира за мандатот на Груевски


Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
| | веќе видена | слични

Осудениот пратеник Никола Груевски кој ужива азил во Унгарија, на Фејсбук најави дека самиот ќе си поднесе оставка. Напишал дека следните денови за таа одлука ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никола Груевски, од Будимпешта преку Фејсбук ја извести јавноста дека ќе си поднесе оставка од функцијата пратеник. Дали овој потег на екс премиерот, кој добро ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Никола Груевски, пратеник и поранешен премиер, кој доби политички азил во Унгарија денеска преку својот профил на социјалната мрежа Фејсбук најави оставка на ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на член 57 од Деловникот за работа на Парламентот и членот 65 од Уставот пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оставката мора да ја ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Никола Груевски кој моментално се наоѓа во егзил во Унгарија на својот фејсбук профил денеска најави дека ќе се повлече од пратеничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерството за здравство објави денеска дека вкупниот број на позитивни велешани на коронавирусот изнесува осум. Според оваа евиденција во изминатите 24 ...
сите 209 | | | веќе видена

Властите во Италија соопштија дека во последните 24 часа регистрирани се 766 смртни случаи од коронавирусот.Покрај тоа, евидентирани се и 4.585 новозаразени, ...
сите 603 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистиномер: Наместо да одлучува по Устав и закон, Димитриев политизира за мандатот на Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: