Роналдо ќе го пропушти последнот натпревар на Јувентус оваа сезона во Серија А


Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, ќе го пропушти дуелот од последното коло во италијанскиот шампионат со Сампдорија. Тренерот на Јуве, Масимилијано ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маурицио Сари е се поблиску до промоција како заменик на Масимилијано Алегри на клупата на Јувентус. Искусниот стратег најпрво треба да се раздели со Челси, па ...
| | веќе видена | слични

Речиси сите медиуми од Италија пишуваат дека Маурицио Сари ќе биде ослободен од договорот за да може да потпише со Јувентус, а според Ла Стампа, „Старата дама“ ...
| | веќе видена | слични

Медиумите во Италија пренесуваат дека агентот на Маурисио Сари, гостиварецот Фали Рамадани во текот на вчерашниот ден и официјално ја пренел одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот првак, Јувентус по пет години одлучи да се раздели со Масимилијано Алегри и тргна во потрага по нов тренер, потрага која по се изгледа ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Медиумите од Италија пренесуваат дека Челси се сложил да го ослободи Маурицио Сари од договорот, стратегот сега треба да потпише за Јувентус и веќе резервирал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 210 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо ќе го пропушти последнот натпревар на Јувентус оваа сезона во Серија А

Од:
До кого (е-маил):
Порака: