Меси со утешна награда, „златната копачка“ во негови раце


4 копии
2 копии

Лионел Меси доби два тешки удари на крајот од сезоната откако Барселона загуби од Ливерпул во полуфиналето во Лигата на шампионите и од Валенсија во финалето ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Барселона, Лео Меси вели дека трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус имал влијание врз Реал Мадрид, цела Ла Лига па дури и врз ...
| | веќе видена | слични

Барселона на неславен начин ја заврши сезоната, откако каталонците останаа без трофеите во Лигата на шампиони и Купот на Шпанија. Капитенот на Барса, Лионел ...
| | веќе видена | слични

Лео Меси имаше долго интервју со Фокс Спортс во кое објасни зошто не е пријател со Кристијано Роналдо и откри дека е во комуникација со Нејмар, кој се поврзува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 299 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси со утешна награда, „златната копачка“ во негови раце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: