МЗ: Да не се пласираат неточни информации во јавноста, кои се на штета на пациентите


Скопје, 25 мај 2019 Министерството за здравство, најостро реагира до редакцијата на „Курир“ за текстот „Епидемијата на морбили не стивнува, се затвораат ...
| | веќе видена | слични

Во извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Северна Македонија како позитивни се оценети чекорите на Министерството за здравство за ...
| | веќе видена | слични

По обвинувањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за хаосот во здравството и забелешките од ЕК, како и барањето метлата на премиерот Заев да го измете министерот ...
| | веќе видена | слични

Во поглед на зголемувањата на платите на медицинскиот персонал во јавното здравство и подобрување на политиката за задржување, дадена е позитивна оценка во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство објави јавен повик за изразување интерес за работа во установите од примарна здравствена заштита, на кој може да се пријават сите ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Со цел да се обезбеди можност за работа во траење од шест месеци на доктори на медицина со лиценца за работа во примарна здравствена заштита, Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Низа на притисоци, преместувања од едно на друго работно место, сменети раководители на оддели во Болницата во Битола. Ова се случува во последените десеттина ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата од мали сипаници не стивнува и, според податоците од Институтот за јавно здравје, досега се регистрирани 1.745 заболени. Д-р Жарко Караџовски од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Вирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци и се работи на вакцина. До тогаш КОВИД-19 ќе ...
сите 571 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 166 | | | веќе видена

Премиерот Спасовски во својата порака истакна дека по децении сонување дојде денот кој и ние ќе го одбележиме како полноправна членка на НАТО. „Денес, може да ...
сите 231 | | | веќе видена

Шекеринска имаше и брифинг во Командата за операции во Куманово на кој беше заклучено дека се одвиваат успешно теренските активности на Армијата во поддршка на ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Да не се пласираат неточни информации во јавноста, кои се на штета на пациентите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: