Лионел Меси влегува во светот на модата – отвара свој бренд!

Лионел Меси освои буквално се во кариерата со Барселона, но не може да се пофали со ниту еден трофеј во дресот на сениорската репрезентација на Аргентина. Еден ...
| | веќе видена | слични

Пред една од последните прилики за конечно освојување трофеј со Аргентина, за две недели почнува Копа Америка, Лионел Меси се појави во кампот на ...
| | веќе видена | слични

На денешниот тренинг на „Гаучосите“ дел беа и фудбалерите од У17 репрезентацијата, кои оваа прилика ја искористија за да се сликаат со својот идол Лео Меси. ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси со репрезентацијата на Аргентина ќе се обиде да го освои годинешното издание на Копа Америка.Копа Америка е на распоредот од 14. јуни до 7. јули во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 510 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, бројот на лица кои ги напуштаат болниците во Белгија го надмина бројот на нови кои се примени. Според белгиското Министерство за ...
сите 485 | | | веќе видена

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
сите 287 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 228 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лионел Меси влегува во светот на модата – отвара свој бренд!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: