Меси и официјално се закити со Златната копачка, негова шеста во кариерата


Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси уште еднаш стигна до Златната копачка откако сезоната ја заврши со 36 погодоци на вкупно одиграни 34 натпревари. Единствен ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Барселона, Лео Меси вели дека трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус имал влијание врз Реал Мадрид, цела Ла Лига па дури и врз ...
| | веќе видена | слични

Барселона на неславен начин ја заврши сезоната, откако каталонците останаа без трофеите во Лигата на шампиони и Купот на Шпанија. Капитенот на Барса, Лионел ...
| | веќе видена | слични

Лео Меси имаше долго интервју со Фокс Спортс во кое објасни зошто не е пријател со Кристијано Роналдо и откри дека е во комуникација со Нејмар, кој се поврзува ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси освои буквално се во кариерата со Барселона, но не може да се пофали со ниту еден трофеј во дресот на сениорската репрезентација на Аргентина. Еден ...
| | веќе видена | слични

Пред една од последните прилики за конечно освојување трофеј со Аргентина, за две недели почнува Копа Америка, Лионел Меси се појави во кампот на ...
| | веќе видена | слични

На денешниот тренинг на „Гаучосите“ дел беа и фудбалерите од У17 репрезентацијата, кои оваа прилика ја искористија за да се сликаат со својот идол Лео Меси. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 588 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 229 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 325 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси и официјално се закити со Златната копачка, негова шеста во кариерата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: