Продолжуваат меѓусебните вербални напади меѓу Трамп и Пелоси

Претседателот на САД Доналд Трамп и спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси продолжија со препукувањата дали тој треба да соочи со импичмент. Пелоси ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси, пак, инсистира само на конгресни истраги за претседателот и неговата администрација Одбивањето на специјалниот ...
| | веќе видена | слични

Тројца нови истакнати демократи повикаа на импичмент на претседателот на САД, Доналд Трамп, откако првиот човел на Специјалниот совет Роберт Милер за првпат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Специјалниот обвинител, Роберт Милер кој работеше на извештајот за соработката на Трамп со Русија, ја објави својата оставка во министерството за правда.Милер ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Специјалниот обвинител Робарт Малер на денешната прес конференција изјави дека заминува од Министерстото за правда и ја затвора канцеларијата за истрагата за ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот американски обвинител Роберт Мјулер изјави во средата дека неговата истрага за наводната руска вмешаноста во американските претседателски избори ...
| | веќе видена | слични

Во своето прво обраќање пред медиумите после финиширањето на истрагата за руското мешање во изборите во САД, Мулер рече дека, доколку биле убедени дека ...
| | веќе видена | слични

Американскиот специјален обвинител Робарт Малер, кој раководеше со истрагата за наводната руска вмешаност во изборите на САД во 2016 година и за сомнежите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 363 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Северна Македонија од вчера и официјално е 30. земја-членка на Северноатлантската алијаса, откако во вонредни околности, во услови кога светот се соочува со ...
сите 127 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 243 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ ја поздравува потврдената Одлука за почеток на преговортите за членство на Северна ...
сите 324 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 600.859 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 27.417, а оздравеле 133.426 лица. – ...
сите 542 | | | веќе видена

Зборувајте со децата за ситуацијата со коронавирусот. Објаснете им како да препознаат, како да се заштитат и зошто треба да седат дома, напиша министерот за ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат меѓусебните вербални напади меѓу Трамп и Пелоси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: