Владата се фали „дојде живот“, но колку нови странски инвестиции дојдоа?


Од почетокот на мандатот на Владата предводена од СДСМ до денеска, во различни фази на реализација се 18 нови инвестициски проекти на странски компании со кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашното издание на дебатниот магазин „ Click Plus“ на ТВ21, заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев рече дека на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев очекува од Европската комисија да добиеме исклучително позитивен извештај во делот на економијата, со ...
| | веќе видена | слични

Ќе добиеме исклучително позитивен извештај од Европската комисија во делот на економијата, со максимално добри оценки во генералната економска политика, тврди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, директорите на ...
| | веќе видена | слични

Компаниите кои работат во Технолошко индустриските развојни зони, и во индустриските зелени зони доставија барања и предлог решенија за подобрување на условите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Секој што добил државна фунција треба да биде свесен дека еден ден и ќе ја напупшти. Не гледам трагедија во тоја јас лично сум релаксиран, а не сериозно е ...
| | веќе видена | слични
12 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Сергеј Попов на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мото „Оставка за ...
сите 638 | | | веќе видена

Роман Грожан вчера беше пуштен од болница на домашно лекување и направи прв голем чекор во својата рехабилитација, која за среќа може да оди во најдобар можен ...
сите 131 | | | веќе видена

Лажливецот Заев денес обвинува за некаков лажен патриотизам и тоа во истиот ден кога соопштува дека ќе ги менува учебниците по историја во согласност со туѓи ...
сите 116 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 40 | | | веќе видена

Партијата на европските социјалисти е разочарана од бугарското вето за Македонија. Според нив, Заев демонстрирал храброст и лидерство додека барал пат низ ...
сите 391 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протecти во 15 градови низ државата.Пробиштип беше еден од градовите каде имаше голем број граѓани, кои излегоа да го изразат револтот ...
сите 608 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата се фали „дојде живот“, но колку нови странски инвестиции дојдоа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: