(Видео) Поповски: Јавноста ќе има увид колку троши Пендаровски, Иванов тоа не го дозволуваше


Mинистерот за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски разговараше со претседателот Стево Пендаровски за Алатката за отчетност, на којашто се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за правда, Рената Дескоска, учествуваше на конференцијата посветена на зајакнување на интегритетот и намалување на корупцијата во државниот и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, учествуваше на конференција посветена на зајакнување на интегритетот и ...
| | веќе видена | слични

Министерката за правда проф. д-р Рената Дескоска и министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, учествуваа на конференција ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ЈП „Комунална хигиена”-Скопје, Абдусамед Шабани, денеска учествуваше на Конференцијата за интегритет и антикорупција во бизнис-секторот, во ...
| | веќе видена | слични

Не ги охрабрувајте вработените во јавната администрација со награди, не го правете тоа ниту со министрите, ниту со директорите на државните институции, сите ...
| | веќе видена | слични

Преку будење на свеста, заедничко делување и поставување на механизам за интегритет, бизнис секторот ќе се бори против корупцијата.66% од компаниите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Министерството за здравстсво апелира до граѓаните да не се стигматизираат и осудуваат луѓето кои се сместуваат во државен карантин. Се работи за наши граѓани ...
сите 483 | | | веќе видена

Поранешниот гувернер Петар Гошев во интервју за НОВА ТВ вели дека не гледа солидарност и правичност во економски мерки кои ги најави екс-премиерот Зоран Заев. ...
сите 465 | | | веќе видена

Сè уште трае инспекцискиот надзор во општата болница во Охрид каде викендот не беше примена 66 годишната пациентка од Струга која подоцна почина во Скопје од ...
сите 130 | | | веќе видена

Церемонија на подигнување на знамето на Северна Македонија ќе се одржи попладнево во седиштето на НАТО во Брисел, со што ќе се означи пристапувањето на земјава ...
сите 152 | | | веќе видена

Западен Балкан може да смета на солидарноста на ЕУ и не само во време на криза, пишува Хосеп Борел, Високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна ...
сите 301 | | | веќе видена

Владата на Фејсбук ги повика граѓаните доколку имаат симптоми типични за коронавирус, како температура, треска, кашлица, отежнато дишење, да се јават ...
сите 268 | | | веќе видена

Здравствените работници во овие тешки денови се клучот за успешна борба со корона вирусот, затоа сите тие, без разлика на нивната партиска или етничка ...
сите 126 | | | веќе видена

Министерството за животна средина и просторно планирање информира дека како и досега, внимателно ги следи емисиите на загадувачките супстанции во амбиенталниот ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Поповски: Јавноста ќе има увид колку троши Пендаровски, Иванов тоа не го дозволуваше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: